Kas yra laiko žyma ir ar man jos reikia?

Elektroninė laiko žyma – tai elektroninės formos duomenys, surišantys kitus elektroninės formos duomenis su konkrečiu laiku, įrodančius, kad pastarieji duomenys tuo metu egzistavo.

Pavyzdžiui, pasirašantis asmuo gali naudoti elektroninę laiko žymą, kad surištų pasirašytą dokumentą su tam tikra data ir laiku ir ateityje įrodytų, kad pasirašytas dokumentas egzistavo tą konkrečią datą ir laiką.

Pagal eIDAS reglamentą laiko žyma gali būti kvalifikuota. Laikantis griežtesnių eIDAS nustatytų reikalavimų, kvalifikuotai elektroninei laiko žymai taikoma joje nurodytos datos ir laiko tikslumo bei duomenų (pvz., pasirašyto dokumento), su kuriais siejama data ir laikas, vientisumo prezumpcija.

Kas yra baltstamp elektroninio antspaudo patvirtinimas?

Kai šaliai reikia pasikliauti pasirašytais elektroniniais duomenimis (pvz., pasirašytu dokumentu), labai dažnai svarbu, kad ji galėtų patikrinti:

– Pasirašytų duomenų vientisumas;

– Pasirašytų duomenų autentiškumas.

Kvalifikuotų elektroninių parašų patvirtinimo reikalavimai visų pirma aprašyti eIDAS reglamento 32 straipsnyje. Šiame kontekste,

– Vientisumas reiškia, kad pasirašyti duomenys nebuvo pakeisti po to, kai jie buvo pasirašyti;

– Autentiškumas reiškia, kad parašą patvirtina kvalifikuotas sertifikatas, identifikuojantis pasirašantįjį, ir kad parašą gali pateikti tik pasirašantis asmuo.

Kvalifikuotų elektroninių parašų patvirtinimo proceso veiksmų santrauka ir neišsami apžvalga būtų tokia:

Duomenų vientisumo patikrinimas;
Sertifikato galiojimo patikrinimas;
sertifikato kvalifikuoto statuso patikrinimas ir;
Patikrinimas, ar parašas buvo sukurtas kvalifikuotu elektroninio parašo kūrimo įrenginiu.
Galiausiai, kadangi šiame patvirtinimo procese yra daug žingsnių, atsakymas į patvirtinimo užklausą gali būti patvirtinimo ataskaitos forma, kurioje yra atsakymų į įvairius patikrinimus ir patvirtinimo proceso veiksmus rinkinys.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite mūsų kontaktų puslapyje ir susisiekite tiesiogiai https://baltstamp.lt/kontaktai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *